کاربرد ازن در ضدعفونی فضای بسته اماکن عمومی

corona virus

کاربرد ازن در ضدعفونی فضای بسته اماکن عمومی

 

ازن قویترین ضدعفونی کننده تجاری می باشد که از کلر برای ضد عفونی بسیار قوی تر می باشد و مهمترین نکته آن از بین بردن تمامی میکرو ارگانیسمها بدون در نظر گرفتن ماهیت آن و با سرعت بیشتر می باشد که در جدول مقایسه ازن و کلر و UV آمده است.

comparing disinfectants

 

از دیر باز گاز ازن بعنوان ضدعفونی کننده هم در آب و هم در هوا مورد استفاده قرار گرفته است و توان از بین بردن انواع ویروسها ، باکتریها ، قارچها و … را داشته است که ویروس کرونا از این امر مستثنی نمی باشد.
پیشنهاد استفاده از دستگاه های ازن ژنراتور جهت حذف ویروس در اماکن عمومی متروها ، اتوبوسها ، سالنهای تولید کارخانجات تامین کننده تجهیزات پزشکی چون ماسک ، شیلد ، گان و همچنین کارخانجات تولیدکننده مواد ضدعفونی کننده از انواع دترجنتها و محلولهای ضدعفونی کننده ، هوای سالن فرودگاه ها ، ضدعفونی هوای بیمارستانها و اتاق عمل بیمارستانها، استفاده از فضای بسته بانکها و ادارات دولتی و غیر دولتی و هر مکانی که امکان حضور افراد در آن وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می گیرد .
دستگاه های ازن ژنراتور امکان حذف ویروس موجود در هوا و سطوحی که در مجاورت گاز ازن قرار می گیرند ، را دارد و گزینه مناسب و مطمئن جهت ضدعفونی اماکن عمومی می باشد که احتمال ویروس کرونا در آنها وجود دارد.
از دستگاه ازن ژنراتور بعنوان ضدعفونی هوا و اماکن عمومی به دو روش قابل استفاده می باشد .

استفاده از ازن جهت ضدعفونی هوای سالنهای فضای بسته که با توجه به ابعاد فضا ازن مورد نیاز براورد شده و در اختیار مراکز قرار میگیرد

مهمترین مراکزی که این روزها به این دستگاه نیاز دارند مراکز بیمارستانی و خدمات بهداشت و درمان و همچنین مراکز نقاهتگاهی هستند که بیماران مبتلا به ویروس کرونا را در فضای خود دارند و جهت مراقبت از این عزیزان بیشتر در خطر ابتلای بیماری می باشند. نکته قابل توجه در استفاده از سیستم های ضدعفونی ازن این است که این سیستم قابل استفاده به شکل پرتابل می باشد . و برای ضدعفونی هوای اتاقها و سالنهای بیمارستانی و همچنین اتاق های عمل بیمارستان و استراحتگاه های پرسنل جهت از بین بردن ویروس کرونا و هرگونه آلودگی دیگر که در محیط وجود داشته باشد در زمان حال حاضر بهترین گزینه می باشد . با توجه به اینکه محیط آلوده به ویروس کرونا افراد وجود داشته باشند و یا خیر دوز مناسب تزریق ازن محاسبه و اعمال می گردد.
کارخانجات تولید کننده نیاز بحران کنونی که به تولید ماسک ، دستکش ، گان ، لباسهای محافظت شخصی و حتی مراکز تولیدکننده شستشو دهنده ها چون شوینده ها هم جهت ضدعفونی هوای سالنها و مراکز تولیدی خود می توانند سیستم های ازن را جهت تهویه سالن و پیشگیری احتمالی از انتشار ویروس کرونا را مورد استفاده قرار دهند.

استفاده از آب ازن دار جهت شستشوی سطوح در مراکز عمومی به شکل مه پاش

با توجه به اینکه خیلی از مراکز عمومی در فضای آزاد می باشند در این حالت جهت ضدعفونی با سیستم های ازن ژنراتور را میتوان به شکل مهپاش و شستشو با اب ازن دار استفاده گردد.که شامل شستشو سطوح صندلی ها و تمامی فضاهای عمومی می باشد.
همانگونه که در کشورهایی چون چین و تایلند جهت پیشگیر از ویروس کرونا و در گذشته برای مقابله با سارس از دستگاه های ازن ژنراتور استفاده شده است.
از آنجا که ممکن است فردی ناقل باشد و متوجه این موضوع نباشد ولی باعث انتقال ویروس کرونا به سایر افراد جامعه شود .
استفاده از سیستم ازن ژنراتور در پیشگیری از ویروس کرونا در مکانهای عمومی
شرکت ازن آب بعنوان پیشرو در صنعت تصفیه و ضدعفونی هوا و آب در بحران کنونی که به واسطه ویروس کرونا بوجود آمده است وظیفه خود را در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی استفاده اصولی از سیستم های ضدعفونی کننده ازن ژنراتور اعلام میدارد.
با توجه به اینکه خیلی از مشاغل موجود ارتباط مستقیم با فضای عمومی دارن جهت تهویه فضاهای عمومی چون مترو ، بی آر تی ، هتل ها و رستورانها و هر گونه سالنهای غذا خوری ، انواع سالنهای تولید اعم از تولید مواد غذایی و یا کارخانجات ارائه دهنده تجهیزات پزشکی و محصولات بهداشتی ، سالنها و اماکن عمومی چون دانشگاه ها و مدارس و مراکز آموزشی ، فضای ادارات و شرکتها که موجب حضور افردا و ایجاد تجمع در محیط های بسته می شوند و هر محیط که در حال ارائه خدمات و یا تولیدات خود می باشد می توانن از سیستم های ازن ژنراتور جهت پیشگیری از انتشار ویروس کرونا استفاده کنند. ….

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۰۲۳۰۲۹۰۴ 

۰۹۱۰۲۹۰۲۹۰۷

۰۲۱-۶۶۵۹۴۶۳۴-۶

http://ozoneab.com/fa/wp-content/uploads/2020/04/طرح-ازن-در-ضدعفونی-اماکن-عمومی.pdf