کاربرد استفاده از ازن در آب مصرفی

آب آشامیدنی

 کاربرد استفاده از ازن در آب مصرفی


برای کاهش بار میکروبی و تصفیه کامل آب مصرفی ( شهری، روستایی، کارخانجات مختلف، استخرها، مراکز بیمارستانی، دامداری ها، مرغداری ها، … ) دستگاه Ozonica جایگزین کلر جهت استریل کردن آب با قدرت اکسید کنندگی بالاتر حدود ( <1 ) می گردد که با استفاده از این روش می توان عوارض جانبی ناشی از آن، زمان طولانی ضد عفونی کردن و محدودیت های عملی آن را به نوعی کاهش داد.
۱- ازن به دلیل برخورد مستقیم با غشا پلی ساکاریدی باکتری می تواند زمان ضدعفونی کردن ( تقریباً ۳۰۰۰ بار ) سریعتر از کلر به انجام رساند. در حالیکه کلر از غشا باکتری عبور کرده و هسته را تحت تأثیر می گذارد که این فرایند با زمان بیشتری صورت می گیرد.

۲- ازن به دلیل قدرت اکسید کنندگی بالاتر از سایر روش ها می تواند بر کلیه میکروارگانیسم ها حتی ویروسها و اسپورهایئد غلبه کند.

۳-  PH، کدورت و مقدار سختی آب روی عمل استریل ازن تأثیر نمی گذارد در حالیکه ضد عفونی موارد فوق باید برای عملکرد کلر تعریف شده باشد.

۴- مقدار تزریق ازن در طول زمان های مختلف ضد عفونی ( Tn = T20 = T1 ) برابر و توسط سنسور آن لاین اندازه گیری می شود در حالیکه کنترل میزان کلر در زمان های متفاوت عملاًٌ مشکل ساز می باشد.

۵- سیستم های ازن نیاز به هیچ ماده مصرفی یا فیلتر خاصی ندارد، صنعتی و دائم کار می باشد و با توجه به خاصیت شیمیایی آن هیچ گونه باقی مانده ای در محیط به جا نمی گذارد.

۶- کلر با بعضی از املاح آب تشکیل نمک داده که این نمک بر روی سطوح رسوب می دهد ، در صورتی که ازن نه تنها تشکیل نمک نداده بلکه به شفاف سازی آب کمک می کند. بدین صورت که با ذرات معلق ریز (کلوئیدی ) در آب را که باعث تیرگی آب می شود خنثی نموده و ذرات معلق را به هم می چسباند ، که بدین ترتیب باعث موثر تر عمل کردن این روش می شود.

۷- بر خلاف کلر ، ازن THM و کلر آمین تولید نمی کند و بعد از استفاده اگر اضافه باشد به حالت اکسیژن در می آید .

۸- سیستم های ازن ، مواد آلی را تا حد امکان حذف می کند (مانند نیتروژن و کربن ) بنابر این مواد کمتری برای ترکیب با کلر باقی می ماند .

۹- ازن تمامی میکروار گانیسم ها از جمله وبا- هپاتیت را از بین می برد، ولی کلر وبا را از بین نمی برد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ذیل به کارشناس مربوطه تماس حاصل فرمایید.

 (داخلی ۱۰۵ و ۱۰۶)۶-۶۶۵۹۴۶۳۴-۰۲۱

۰۹۱۰۲۹۰۲۹۰۷

http://ozoneab.com/fa/wp-content/uploads/2018/12/کاربرد-استفاده-از-ازن-در-آب-مصرفی.pdf