کاربرد ازن ژنراتور صنعتی دائم کار در صنعت دامداری

دامداری

کاربرد ازن ژنراتور صنعتی دائم کار در صنعت دامداری

موارد استفاده از ازن در دامداری ها:

۱- کاهش بو و مگس یا استفاده از گاز ازن و آب ازن دار در دامداری ها

۲-  ضد عفونی آب مصرفی دامداری

۳-  استفاده از آب ازن دار به جای آب داغ در شستشوی CIP دستگاه شیر دوش

۴-  ضدعفونی و تصفیه هوای سالن شیردوشی و زایشگاه دامداری

۵- استفاده از آب ازن دار برای کاهش بار میکروبی در کود بستر

 

 Livestock_and_dairy_industry_ozoneab

 

تکنولوژی استفاده از ازن در دامداری ها موضوعی بوده که از دیرباز در کشورهای پیشرفته استفاد شده است. شرکت ازن آب افتخار دارد که به عنوان پیشگام استفاده از این سیستم در دامداری ها در ایران، در جهت بهبود هرچه بیشتر کیفیت شیر و کاهش ضریب تبدیل در ۴ بخش زیر فعالیت نماید.

 الف) ضدعفونی آب مصرفی دامداری ها:

این روش سبب می شود که آب کاملاً بهداشتی و استریل در اختیار گوساله ها قرار گیرد و در افزایش راندمان تولید گوساله ها نقش بسزایی داشته باشد. همچنین از انتقال باکتری هایی همانند سالمونلا و اشرشیاکلی در آب مصرفی جلوگیری بعمل آید که موجب کاهش بیماری اسهال و عدم انتقال آن به سایر گوساله ها خواهد شد.

 ب) شستشوی CIP دستگاه شیر دوش:

استفاده از این سیستم باعث کاهش بار میکروبی شده و مگس و سایر حشرات موذی را کاهش می دهد. همچنین می توان از آب ازن دار برای مصرف شرب گوساله ها نیز استفاده کرد که میزان استفاده از سود و اسید را تا حد چشمگیری کاهش می دهد که علاوه بر حفظ محیط زیست موجبات عدم خوردگی تأسیسات و دستگاه شیردوش را به همراه خواهد داشت.

 ج) ضدعفونی و تصفیه هوای سالن شیردوشی و زایشگاه دامداری:

حیوانات اهلی وقتی در محیط کاملاً سالم و بدون استرس پرورش یابند حداکثر پتانسیل ژنتیکی خود را بروز داده به بالاترین میزان تولید می رسند. در صنعت پرورش دام هدف کلیه فعالیتها و اقدامات پرورش حیوانات اهلی در جهت استفاده بیشتر از محصولات و فراورده های آنهاست.

گاز ازن قادر است شدت و تراکم حیوانات بزرگ را در فضای کمتر برای پرورش افزایش دهد. از آنجا که حیوانات تحت تأثیر مضرات مواد شیمیایی فضولات خودشان مانند گاز آمونیاک، اسید سولفوریک، اسید کربنیک و غیره هستند که موجب فساد و آلودگی هوا می گردد گاز ازن قادر است همه این مواد آلی را اکسید نموده و بو را از بین برده و هوا را برای سلامت حیوان مناسب گرداند. در چنین وضعیتی هضم کاملتر و جذب مواد غذایی بهتر صورت می گیرد. که باعث افزایش قابل ملاحظه تبدیل علوفه مصرفی به گوشت و شیر و بالاتر رفتن ضریب تبدیل مواد غذایی می گردد. که در نهایت موجب افزایش سودآوری خواهد شد.

د) کاهش بار میکروبی در کود بستر:

در این روش با استفاده از دستگاه سم پاش آب ازن دار بر روی کودها پاشیده می شود که علاوه بر کاهش بار میکروبی باعث  از بین رفتن حشرات و بو نیز می گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ذیل به کارشناس مربوطه تماس حاصل فرمایید.

 (داخلی ۱۰۵ و ۱۰۶)۶-۶۶۵۹۴۶۳۴-۰۲۱

۰۹۱۰۲۹۰۲۹۰۷

 

http://ozoneab.com/fa/wp-content/uploads/2018/12/کاربرد-ازن-در-دامداری-ها.pdf