کاربرد ازن ژنراتور صنعتی دائم کار در کشتارگا ها

کشتارگاه

استفاده از ازن در کشتارگا ها

سطوح آلوده شونده در فراورده های گوشتی بسیار وسیع است. سطح خارجی گوشت به دلیل باکتری های موجود در هوا و گرد و غبار، به محض تماس کاربران در پروسه بریدن ، بسته بندی و توزیع آلوده می شود. پس از برش و چرخ کردن، آلودگی های سطحی گوشت و انواع باکتری های اورگانوتروفیک همچنین  Organotrophic، Listereia ، Cholera،Hepatitis   بداخل آن نفوذ می کنند.

شستشو و ضدعفونی لاشه های گاو، گوسفند، مرغ، ماهی و … با آب محتوی اکسیژن فعال، سبب کاهش میکروبهای روی سطح پوست می شود. همچنین شستشوی تیغه و چاقوهای برش دهنده گوشت با آب محتوی اکسیژن فعال، از نشر آلودگی های میکروبی در قطعات و برشهای گوشت جلوگیری می کند. قسمت های داخلی گوشت چرخ کرده، از شرایط بی هوازی نسبی برخوردارند، در نتیجه باکتری های تخمیرکننده در درون آن فعال می شوند. بعلاوه عمل چرخ کردن موجب گرم شدن گوشت می باشد. لازم به ذکر است که معمولا شمارش باکتریها در شرایط هوازی صورت می گیرد و هرگونه باکتری بی هوازی  مطلق که در نمونه  وجود داشته باشد، در معیار فوق به حساب نمی آید.

گاز ازن بعنوان یک روش غیر حرارتی موثر در ضدعفونی باکتریایی لاشه طیور در کشتارگاه ها قابل استفاده است.

انجام آزمایش بر روی پوست مرغ بیانگر این بود که در مقایسه با محیط کشت اثرات گاز ازن بر روی باکتری ها، کاهش چشمگیری دارد. پس از ۱۵ دقیقه ازن تراپی حدود ۱log  کاهش در تعداد تمام باکتری ها مشاهده شد. کمپیلوباکتر ژژونی حساس ترین باکتری نسبت به ازن بود.

 

 

Kshtargarh_meat_disinfection_ozone_o3ab

در بخش مربوط به کشتارگاه های دام و طیور می توان از این سیستم در ۴ بخش مختلف استفاده کرد:

  • استفاده از سیستم ازن ژنراتور در جهت استریل و ضد عفونی کردن آب مصرفی
  • در جهت کاهش بار میکروبی لاشه و کاهش فاضلاب همراه با کاهش تعویض آب سرد چیلر
  • استفاده از این سیستم در جهت حذف بو و استریل کردن هوا و سطوح سالن بسته بندی
  • در جهت حذف بو و مواد آلی در تصفیه فاضلاب کشتارگاه
  • ضد عفونی و استریل سطوح و هوای کانتینرهای حمل جهت کنترل آلودگی های ثانویه

همچنین استفاده از این سیستم در بخش کشتارگاه ها علاوه بر بالا بردن سطح بهداشتی کشتارگاه ها از انتقال آلودگی ، در بخش سرد کردن و شستشوی لاشه نیز جلوگیری به عمل می آورد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ذیل به کارشناس مربوطه تماس حاصل فرمایید.

  (داخلی۱۰۴)۶-۶۶۵۹۴۶۳۴-۰۲۱

۰۹۱۰۲۹۰۲۹۰۷

http://ozoneab.com/fa/wp-content/uploads/2019/01/کشتارگاه-ها.pdf