"ازن استخر-ازن تصفیه-ضد عفونی-اکسید کننده-طراحی استخر-از بین بردن بو و مگس-دامداری-برخ خنک کننه-ازن-ازون-ازن ساز-انجمن ازن دنیا-ازن آب-ازن ژنراتور-تصفیه هوا-تصفیه قاضلاب-آب آشامیدنی-گند زدایی آب-گند زدا-پس آب-فاضلاب-هوای سالن-سالن پنیر-شستشوی پت-شستشوی زینزر-ساخت خطوط تولید آب آشامیدنی-سالن پنیر-نم زنی آرد با ازن-ازن ژنراتور ازن آب - سازنده و تولید ازن ساز در ایران"

"اولین سازنده ازن ساز در ایران"

SEO Reports for ozoneab.com مزایای استفاده از گاز ازن در صنعت مرغداری
 

مزایای استفاده از گاز ازن در صنعت مرغداری

برخی از موارد کاربردی استفاده از دستگاه های ازن ژنراتور:

1-     ضد عفونی و استريل هوای سالن مرغداری، ستر و هچر

2-     جايگزينی فرمالين با ازن در اتاق گاز تخم مرغ، انبار نگهداری تخم مرغ ها و ...

3-     تصفيه و ضد عفونی آب مصرفی مرغداری ها

4-     تأمين اکسيژن خالص مورد نياز در سالن های جوجه کشی و مرغداری برای تنفس طيور

5-     کاهش ميزان گازهای سمی توليد شده در سالن مانند آمونياک، دی اکسيد کربن، سولفيد هيدروژن و ...

6-     ضدعفونی و کاهش بار ميکروبی انبارهای نگهداری دان و غلات

7-     ضدعفونی و کاهش بار ميکروبی کانتينرهای حمل جوجه و سردخانه ها

 

 Industry_Poultry_Ozone_Generator

 

کاربرد سيستم ازن ژنراتور در مرغداريها:

 بخش اول: استفاده از سيستم ازن ژنراتور جهت ضدعفوني و استريل آب مصرفی مرغداري، جزء تکنولوژي هاي روز مورد استفاده در دنيا جهت بهبود کيفيت آب می باشد که علاوه بر ضد عفوني کردن آب هيچ ماده شيميايي در آن باقي نگذاشته و از ژلاتيني شدن واکسن در داخل آب جلوگيری بعمل مياورد. همچنين مکانيسم اثر داروها از جمله آنتي بيوتيک و الکتروليت ها را کاهش نداده و باعث جذب بهتر مواد مکمل به طيور مي گردد. از جمله خصوصيات اين سيستم می توان به بی نيازی از خريد مواد اوليه مصرفی، از بين بردن کليه ميکرو ارگانيسم ها از جمله (اسپور، قارچ، کپک و مخمر) بدون باقی گذاشتن ماده شيميايی، و کاهش زمان استريل کردن محيط ستر و هچر اشاره کرد.

 بخش دوم: سيستم ازن ژنراتور در جهت استريل نمودن محيط و هوای سالن توليد و حذف بوي نامطبوع و مضر ناشي از متصاعد شدن گاز آمونياک در سالن مورد استفاده قرار می گيرد. وجود گاز آمونياک در سالن هاي مرغداري علاوه بر ايجاد ناراحتي هاي مختلف از جمله سوزش چشم، باعث بروز برخي بيماريهاي تنفسي در طيور مي گردد. همچنين در مورد نيمچه هاي گوشتي باعث بالا رفتن ضريب تبديل و تحميل برخي هزينه هاي جاري در فارم مي گردد. به دليل خاصيت اکسيد کنندگي ازن، گازهاي نسوخته حاصل از سوخت و آمونياک از بين رفته و نياز به گردش هواي سالن کمتر شده و فعاليت فن ها به شدت افت خواهد کرد. در نتيجه دماي سالن در مدت زمان بيشتري يکنواخت باقي مي ماند و هزينه سوخت جهت جبران دماي اتلاف شده کاهش مي يابد.

بخش سوم: استفاده از اين سيستم ها در بخش طيور مربوط به اتاق گاز و انبار نگهداري تخم مرغ ها مي باشد. با توجه به اينکه جوجه در آوري در دستگاه انکوباتور ارتباط مستقيم با چند فاکتور مهم و حياتي دارد، که علاوه بر قدرت جوجه درآوري تخم مرغ ها مهم ترين مسئله بخش آلودگي و بار ميکروبي سطح تخم مرغ ها مي باشد که در اين فرايند کشورهاي صنعتي در صدد برآمده اند که از ماده بي خطرتري نسبت به فرمالدئيد استفاده کنند .که علاوه بر استريل کامل سطح تخم مرغ ها موجبات جلوگيري از انتشار آلودگي به مابقي تخم مرغ ها را نيز فراهم کند و همچنين حذف بود را نيز داشته باشد. در ثاني باعث تأثير پذيري کمتري به فرمالدئيد بر روي نطفه (در تخم مرغ هاي نطفه دار) گذارد. 

 

فوائد و مزايای استفاده از ازن نسبت به ساير مواد ضدعفونی کننده:

1- ازن با درجه اکسيد کنندگی بالاتر، فعاليت سريعتر، زمان اثر کمتر و تأثير گذاری بهتر، نتايج مطلوب تری براي استريليزاسيون نسبت به ساير روش ها دارا می باشد.

2- سيستم های ازن به صورت سانترال و دائم کار هستند و نياز به هيچ گونه ماده اوليه مصرفی به جز برق 220 ولت ندارند. استفاده از اين روش در مقايسه با ساير مواد مثل فرمالدئيد که تهيه آن به صورت موقت و بر مبنای مقدار استفاده روزانه کارخانه انجام شده و هزينه های گزاف خريد، حمل و نقل و نگهداری را در پی دارد، از لحاظ اقتصادی در صنعت مقرون به صرفه بوده و هزينه های جانبی را در گذر زمان به صفر خواهد رساند.

3- استفاده از گاز ازن جهت ضد عفونی اتاق گاز علاوه بر اکسيژن دهی فراوان به محيط، خطرات تنفسی ناشی از استشمام ترکيبات شيميايی را نيز تا حد زيادی کاهش می دهد.

4- استفاده از گاز ازن با توجه به وسيع الطيف بودن تأثير اين گاز روی ميکرو ارگانيسم های مختلف، اطمينان خاطر بيشتری نسبت به ساير ضد عفونی کننده ها در پی دارد و تأثير بالای اين گاز بر روی قارچ در مناطق مرطوب به صورت عملی مشهود می باشد.

5- از ديگر کارايی های استفاده از گاز ازن قابليت بالای حذف بوی اين گاز در محيط های دارای بو می باشد که علاوه بر از بين بردن ترکيبات آروماتيک مضر و نامطبوع، با افزايش اکسيژن موجب با طراوت شدن هوای محيط نيز می گردد. می توان برای استفاده بهينه از گاز ازن توليدی، کانال کشی جداگانه ای جهت انتقال گاز ازن اتاق دود به سمت انبارهای نگهداری تخم مرغ انجام داد که اين امر در استريل نمودن محيط انبار نگهداری تخم مرغ بسيار مفيد می باشد.

6- از ديگر خصوصيات سيستم ازن ژنراتور سادگی کار کردن با دستگاه می باشد چرا که برنامه ريزی سيستم با توجه به شرايط اتاق گاز در کمپانی توليد کننده انجام گرفته است و با تعبيه نمودن تايمر در دستگاه، تنها نياز به استارت کردن آن باقی می ماند.

7- در فرآيند دود دهی با استفاده از روش ازن ماده اوليه مصرفی تنها اکسيژن هوا می باشد. لذا دغدغه خاطری نسبت به تأمين مواد شيميايی ديگر و حمل و نقل و نگهداری آنها وجود نداشته و هزينه های مربوطه حذف شده و علاوه بر آن نياز به حفظ درجه حرارت 25 درجه نمی باشد که اين امر خطای اپراتور را به حداقل می رساند.

 

اندازه گیری ازن

Ozone_measurements.www.ozoneab.com


ازن ژنراتور

ozonica.new_ozone_jenerator.www.ozoneab.com

  • داراي تكنولوژي پيشرفته
  • داراي ميكروپروسسور داخلي
  • هزينه نگهداري كم و با قطعاتي
  • داراي سيستم خنك كننده
  • ادامه مطالب ...

تولید و اجرا

ozone_generator.www.ozoneb.com

  • آب شيرين كن- طراحي سيستمهاي فيلتراسيون UF
  • تصفيه آب هاي صنعتي و شهري با تكنولوژي جديد
  • ارايه مشاوره در زمينه فيلتراسيون به كارخانجات
  • پرورش ماهي- ضد عفوني آب و حذف آمونياك
  • ادامه مطالب ...

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کنسرسیوم سایت های شرکت تحقیقات پیشرفته بوده و کپی برداری از آن به هر نحو ممنوع می باشد.
پورتال شرکت تحقیقات پیشرفته www.arc.ir  | سایت دیفیوزر سوپر هواده www.diffuser.ir | سایت بایوفیکس بیوفیکس پکینگ مدیا www.biofix.ir
پورتال شرکت ازن آب
© Copyright ۱۳۸۹ شرکت ازن آب ، تمامی حقوق محفوظ است.
طراحی وب سایت و اجرا توسط فناوران اطلاعات رایان