"ازن استخر-ازن تصفیه-ضد عفونی-اکسید کننده-طراحی استخر-از بین بردن بو و مگس-دامداری-برخ خنک کننه-ازن-ازون-ازن ساز-انجمن ازن دنیا-ازن آب-ازن ژنراتور-تصفیه هوا-تصفیه قاضلاب-آب آشامیدنی-گند زدایی آب-گند زدا-پس آب-فاضلاب-هوای سالن-سالن پنیر-شستشوی پت-شستشوی زینزر-ساخت خطوط تولید آب آشامیدنی-سالن پنیر-نم زنی آرد با ازن-ازن ژنراتور ازن آب - سازنده و تولید ازن ساز در ایران"

"اولین سازنده ازن ساز در ایران"

SEO Reports for ozoneab.com کارخانجات صنایع غذایی
 

کارخانجات صنایع غذایی

الف) ضد عفونی هوای سالن ها
انتشار و پخش ميکروارگانيسم ها عامل فساد از طريق هوا باعث آلودگی و افزايش بار ميکروبی محصولات غذايي می گردد. برای کاهش بار ميکروبی نيز می بايستی هوای سالن های توليد، UF، بسته بندی، سردخانه و .... عاری از هر گونه ميکروارگانيسم باشد. برای انجام اين عمل از يک دستگاه Ozonica Series استفاده می شود که می تواند به دو صورت عمل ضد عفونی را در محيط سالن ها بدون در نظر گرفتن هيچ محدوديتی انجام دهد. جهت اطمينان بيشتر اين دستگاه مجهز به سيستم مانيتورينگ می باشد که می تواند به صورت آن لاين مقدار ازن را در هوا اندازه گيری و کنترل نمايد. معادل اين سيستم در کارخانجات صنايع غذايي، ميلاد خراسان، جلگه نيشابور، لبنيات بشير، مانيذان، صحرا همدان، ستاره شرق، فرآورده های گوشتی313، ژلاتين حلال دارويي، لبنيات پارس بردسير کرمان و ... نصب و راه اندازی گرديده است.

 

co26


ب)ضد عفونی هوای سردخانه ها
از جمله فعاليتهاي شرکت در بخش سردخانه ها مي توان به استريل و ضد عفوني کردن سالن هاي سرد اشاره کرد که علاوه بر ماندگاري بيشتر محصولات، موجب کاهش بار ميکروبي و حفظ طعم و مزه خواهد شد. همچنين گاز ازن در سردخانه هاي نگهداري ميوه موجب بلوکه شدن گاز اتيلن شده و مانع از رسيدگي زود هنگام ميوه مي گردد. در اين راستا به عنوان نمونه مي توان به کارخانه قند شيرين خراسان اشاره نمود که اين تکنولوژي جديد توانست ضايعات 8% انبار سيب زميني را به 2% کاهش دهدکه اين مقدار کاهش تلفات برابر با حجم زيادي سرمايه مي باشد .

 ج) ضد عفونی سيستم انتقال ( لوله ها، تانک های ذخيره )
پس از اتمام عمليات فرآوری، جهت شستشو و استريل خطوط توليد آب با غلظت بالای ازن پيشنهاد می گردد. در اين قسمت يک دستگاه ازن ژنراتور در نزديکترين مکان نسبت به مخزن نهايي نصب می گردد. ازن به صورت مداوم با غلظت بالا در آب تزريق شده و آبی با خاصيت استريل کنندگی بالا توليد نموده که می تواند باعث از بين رفتن باکتريها، قارچها و بيوفيلم ها، کاهش قابل توجهی در مصرف آب، حذف کليه محلول های شيميايي خاص اعم از پريسيدين، کلر، آب اکسيژنه و ...، کنترل اتوماتيک و ثابت ماندن قدرت ضد عفونی کنندگی در طولCIP ، توليد و بهره وری در محل و عدم نياز به خريد و نگهداری مواد از ديگر مزايای استفاده از ازن می باشد.
 

د) ضد عفونی آب مصرفی و آب های آشاميدنی در صنايع غذايی
استفاده از سيستم هاي تصفيه آب با استفاده از ازن موردي است که از صدها سال پيش در فرانسه مورد استقبال قرار گرفته است ولي در آمريکا بعد از گذشت سالها و انتقال برخي بيماريها به وسيله آب مصرفي ( کلر کارايي چنداني روي اين ويروسها ندارد) مورد تأييد FDA قرار گرفته و هم اکنون نيز به عنوان قوي ترين ضد عفوني کننده مورد استفاده قرار مي گيرد.
موارد کاربردي ازن در تصفيه آب را مي توان در 4 بخش ذکر کرد

1- تصفيه آب که باعث استريل کامل آب ضمن حذف طعم و بو و مواردي از قبيل آهن و منگنز از آب مي شود. 

2- ضد عفوني و از بين بردن مواد آلي در آب.  

3- ويژگي منعقد سازي ازن که باعث حذف ذرات کلوئيدي در فيلترهاي شني مي شود.

4- حذف رنگ و طعم آب.

در اين خصوص مي توان به ويلاهاي خصوصي، مجتمع هاي آپارتماني و کارخانجات آب معدني و کارخانجات مواد غذايي و صنعتي اشاره کرد.

 ه) ضد عفونی سطوح، کف سالن ها، بطری ها و تانکرهای حمل
يکی ديگر از مشکلات عمده در کارخانجات صنايع غذايی آلودگی های موجود در کف سالن، سطوح و تانکرهای حمل فرآورده ها می باشد که رعايت نکات بهداشتی برای اين قسمت ها نيز ضروری و دارای اهميت بالايی است. جهت جلوگيری و حذف ميکروارگانيسم هاي موجود در اين بخش ها نيز روش ضد عفونی و استريل با ازن پيشنهاد می گردد. ازن با قدرت استريل کنندگی بالايی که دارد می تواند در مدت زمان کمتری با حذف کامل روشهای قبلی عمل ضدعفونی را انجام دهد.

و) استفاده از ازن در تصفيه فاضلاب صنايع غذايی

- گندزدايي پساب تصفيه شده

- استفاده از ازن در تانک هوادهي براي تبديل COD به BOD و تجزيه پذيري بيولوژيکي بيشتر فاضلاب، ضمن ته نشيني بهتر در حوضچه هاي ته نشيني ثانويه

- از بين بردن باکتري هاي رشته اي (فيلامنت ها) که باعث به هم خوردن ته نشيني و Bulking مي شود

- از بين بردن ناکارديا که باعث کف ناکارديا مي شود

- افزايش ظرفيت تصفيه خانه ها با افزايش راندمان تصفيه بيولوژيکي

- کاهش توليد لجن به نصف و کمتر

- قابليت حذف کليه ميکروارگانيسم ها بدون مقاومت پذيري نسبت به ازن

- تصفيه آب برجهاي خنک کننده (بدون نياز به ضد رسوب و ضد خوردگي با کاهش زير آب)

 

اندازه گیری ازن

Ozone_measurements.www.ozoneab.com


ازن ژنراتور

ozonica.new_ozone_jenerator.www.ozoneab.com

  • داراي تكنولوژي پيشرفته
  • داراي ميكروپروسسور داخلي
  • هزينه نگهداري كم و با قطعاتي
  • داراي سيستم خنك كننده
  • ادامه مطالب ...

تولید و اجرا

ozone_generator.www.ozoneb.com

  • آب شيرين كن- طراحي سيستمهاي فيلتراسيون UF
  • تصفيه آب هاي صنعتي و شهري با تكنولوژي جديد
  • ارايه مشاوره در زمينه فيلتراسيون به كارخانجات
  • پرورش ماهي- ضد عفوني آب و حذف آمونياك
  • ادامه مطالب ...

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کنسرسیوم سایت های شرکت تحقیقات پیشرفته بوده و کپی برداری از آن به هر نحو ممنوع می باشد.
پورتال شرکت تحقیقات پیشرفته www.arc.ir  | سایت دیفیوزر سوپر هواده www.diffuser.ir | سایت بایوفیکس بیوفیکس پکینگ مدیا www.biofix.ir
پورتال شرکت ازن آب
© Copyright ۱۳۸۹ شرکت ازن آب ، تمامی حقوق محفوظ است.
طراحی وب سایت و اجرا توسط فناوران اطلاعات رایان